ORHAN BABA'DAN HALKA AÇIK MEKTUP

SEVGİLİ CANLARIM;
HALKIMIZIN VE ÇEVRECİ GENÇLERİMİZİN SAF VE TERTEMİZ DUYGULARIYLA DAHA İYİ OLMAMIZ VE YARINLARI ADINA YAPMIŞ OLDUĞU MASUMANE BAŞLAYAN EYLEMLERİ GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM. FAKAT BU İYİ NİYETİN VE MASUMİYETİN ARKASINA SIĞINARAK, ÜLKEMİZE, HALKIMIZA VE İMAJIMIZA MADDİ MANEVİ ZARAR VEREN HER TÜRLÜ ART NİYETLİ KİŞİLERİ, PROVOKATİF EYLEMLERİNE VE ŞİDDETİN HERTÜRLÜSÜNE KARŞI BİRİ OLARAK ŞİDDETLE KINIYORUM.

BENCE BU OLAYLARDAN BİR DERS ÇIKARMAMIZ GEREKİYOR. ARTIK SAKİN, SABIRLI VE MANTIĞIMIZLA DAVRANMANIN ZAMANI GELDİ. BİZLER BİNLERCE YILDIR BU ÜLKE İÇİN CAN VERMİŞ ATALARIMIZIN, CANLARIMIZIN TORUNLARIYIZ, SONSUZA KADAR VAR OLMAYA DEVAM EDECEK BU TOPRAKLARDA GELECEK NESLİMİZİN DE ATALARIYIZ. SAKİN,SABIRLI VE AKILCI DÜŞÜNELİM Kİ BU CENNET VATANIMIZDA HEM MUTLU OLALIM, HEM DE GELECEKTEKİ CANLARIMIZIN HAKLARINA SAYGI DUYARAK, ONLARI KORUYARAK EN İYİ ŞEKİLDE TESLİM EDELİM.

DÜNYANIN GÖZÜ ÜZERİMİZDE… YANLIŞLARIMIZ YOK MU? ELBETTE VARDIR. HATASIZ KUL OLMAZ. FAKAT BİRYANDAN DA ÇOK OLUMLU GELİŞMELERİMİZ VE KAZANIMLARIMIZDA VAR. YANLIŞLARIMIZI BİRAN ÖNCE DÜZELTECEĞİMİZE İNANCIM TAMDIR. BU TOPRAKLARIN İNSANI OLAN BÜYÜK KÜÇÜK HERKESİN, CENNET VATANIMIZIN REFAHINI VE MUTLULUĞUNU İSTEDİĞİNDEN ZERRE KADAR ŞÜPHEM YOK… SADECE BAZILARIMIZIN BUNU GÖSTERME ŞEKİLLERİ FARKLI… GELİN CANLAR BİRLİK OLALIM! OLALIM Kİ BİRBİRİMİZİ SEVELİM SAYALIM. SEMPATİMİZLE, EMPATİMİZLE, ADALETİMİZLE İLERİ BİR DEMOKRAT ANLAYIŞINA SAHİP OLARAK YAŞAYALIM. SİYASETÇİMİZ, ASKERİMİZ, POLİSİMİZ DAHİL TÜM HALKIMIZLA HEPİMİZ BİR BÜTÜNÜN PARÇALARIYIZ. BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ… BİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ. BU CENNET VATAN BİZİM… ELBETTE Kİ CENNET VATANIMIZA HEP BERABER SAHİP ÇIKMAK, KUCAKLAMAK VE ONU İLERİYE GÖTÜRMEK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR, İNSANİ GÖREVİDİR. TÜM ŞİDDETİN DİNMESİ, ARTIK HERKESİN VE ÜLKEMİZİN HUZURA KAVUŞMASI DUASIYLA;

TÜM CANLARIMIZA EN DERİN, EN CANDAN SEVGİ VE SAYGILARIMLA…

BERHUDAR OLUN EVLATLAR
ORHAN GENCEBAY


Facebook'ta Paylaş

Bu sitenin tüm hakları Orhan Gencebay'a aittir. Siteden herhangi bir yazının,fotoğrafın v.b. içeriklerin izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Copyright © 2013 Orhan Gencebay