Orhan Gencebay'ın Siyasi Uzlaşma Örneği

Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan Orhan Baba, ABD'de yaşanan siyasi uzlaşmayı Türkiye'de de görmek istediğini belirtti.

Kürt sorununun çözümü ve PKK'nın silah bırakmasına ilişkin süreçte görev alan 63 kişiden Kadir İnanır'la birlikte en dikkat çekici Akil İnsan olan Orhan Gencebay, Yiğit Bulut'un sorularını yanıtladı.

ABD ÖRNEKLİ SİYASİ UZLAŞMA MESAJI

Gencebay'ın açıklamalarının en çarpıcısı ise Obama'nın ilk kez seçildiği ABD seçimlerinde rakiplerinin, Obama'nın yönetiminde yer alması örneği oldu. Orhan Gencebay açıklamalarında şöyle dedi:

"Evvelki ABD seçimlerinde Sayın Obama, McCain, Clinton mücadelelerini yaptılar. Hatta çok sözler de söylediler gönül kırıcı. Fakat savaş gibiydi bitti. Sayın Obama kazandı. Sayın Clinton Dışişleri Bakanlığı yaptı ya. Sayın McCain Sayın Obama'ya dedi ki; ben Amerikam için ülkem için Sayın Obama'nın emrine girmeye hazırım. Bu benim hasretimdir. İnşallah bu hasretin vuslatı da olur diye düşünüyorum. Böyle bir şeyi inşallah yaşarız diye düşünüyorum. Ülkemi çok seviyorum insanlarımızı çok seviyorum."Facebook'ta Paylaş

Bu sitenin tüm hakları Orhan Gencebay'a aittir. Siteden herhangi bir yazının,fotoğrafın v.b. içeriklerin izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Copyright © 2013 Orhan Gencebay